יועצים המקצועיים

מתניה: 050-9935109 (מרכז ודרום)
דובי:    052-8821115 (צפון)

מרכז הורים נהריה

הפיתרון לאזרחים וותיקים

לפני כ- 10 שנים, יזם משרד הרווחה פיתרון ייחודי לטיפול בקשישים (גברים גיל 67, נשים גיל 62) הנמצאים בהליכים משפטיים, זאת נוכח קשיים שעלו במקרים בהם קשישים שעמדו בהליכים משפטיים שחייבו את מעצרם, ומצבם הרפואי ו/או הסוציאלי התנגש עם הצורך למעצר. במסגרת המיזם הנ"ל, מרכז הורים נהריה החל לשמש כתחליף למעצר / מאסר, במקרים המאושרים ע"י בתי המשפט.
 
במסגרת השהות במרכז הורים נהריה, ניתנים כל השירותים השוטפים , כגון: רפואה, עבודה סוציאלית, לינה ומזון. המעונות מפוקחים על ידי משרד הרווחה, כמו כן כל דייר המופנה במסגרת החלטות בית המשפט, מועבר לאישור המפקח מטעם משרד הרווחה.
 
למיזם הייחודי הנ"ל נרתמו משרד הרווחה, הסנגוריה הציבורית ומרכז הורים נהריה.
 
פיתרון זה יוצר מצב של WIN WIN, במסגרתו קשישים (בדר"כ עם בעיות בריאותיות ו/או התנהגותיות נלוות) מורחקים מסביבתם הטבעית כתוצאה מנסיבות משפטיות מתבקשות, ויחד עם זאת זוכים לטיפול הומני וראוי המתאים למצבם, לרבות מעטפת האחריות כפי שנקבעת על ידי החלטות בית המשפט וכן הבאת הדיירים לבתי המשפט לצורך קיום הדיונים באופן סדיר.
 
בשנים האחרות מרכז הורים נהריה מתמחה בפיתרון הנ"ל, קיימים עשרות פסקי דין במסגרתם אושרה שהות קשישים כחלופת מעצר / מאסר, במעונות מרכז הורים נהריה, להלן תמצית ממספר פסקי דין: מבתי משפט השלום, המחוזי והעליון.
 
 
חלופות מעצר ומאסר
 
FacebookGoogle+Twitter